Stare przysłowie powinno się przerobić na kochane zdrowie nikt się nie dowie jak dużo kosztujesz aż się zepsujesz

Posted by on Lip 30, 2018 in Finanse | 0 comments

Stare przysłowie powinno się przerobić na kochane zdrowie nikt się nie dowie jak dużo kosztujesz aż się zepsujesz

Ludzie znający przysłowie zawarte w tytule tekstu natychmiast zorientują się, na czym polega błąd. Hasła „ile smakujesz” zmieniono na „ile kosztujesz”. Bez dwóch zdań koszty. Zdrowie jest przez wielu uważane za najistotniejsze w życiu i nie fantastyczne że jest drogie. Mechanizm zdrowotny to niezwykle kasowy biznes i raz za razem jak kozaki po deszczu rosną nowiutkie, prywatne gabinety medyczne.

Zakłady prywatne a NFZ

Wiecznie niedofinansowany NFZ zdaje się zaprzeczać koncepcji, że medycyna to dochodowy biznes. To błąd, chodzi tu o wzór biznesowy i prowadzenie takiej działalności. Współcześnie warto leczyć i koszty są tu okazałe. Wystarczy spojrzeć na kwotę usług czy nawet samych konsultacji w gabinetach medycznych, są to usługi względnie tanie. Tym samym wielu myśli, że w sektorze medycznym pacjenta warto leczyć ale nie warto uzdrowić. Jeżeli popatrzymy na inwestycje jakie zostały wykonane by uruchomić innowacyjne szpitale onkologiczne, możemy zaryzykować zwrot, że jeżeli odkryto by cudowny, niedrogi i mało złożony lek na raka to mogłoby unicestwić pieniężnie służbę zdrowia wielu krajów. Czy skutkiem tego nie posiadamy jeszcze lekarstwa na tą zarazę? Nie wiadomo i zapewne nigdy się nie zorientujemy.

Apteki, tutaj również są finanse

Sektor farmaceutyczny, podobnie ma się idealnie, szczególnie w Polsce. Przeciętny Polak jest postrzegany w Europie za osobę nadużywającą specyfików. Co więcej po antybiotyki sięgamy nagminnie i to bez dosadnych wskazań medycznych. Potem zarazki się uodparniają na stosowane leki i coraz trudniej kurować ludzi.
ładna brunetka
Jednakże mówiąc dalej o aptekach i rynku farmaceutycznego. Ilość punktów aptecznych w Polsce jest spora, to daje gigantyczne możliwości w szukaniu świetnych propozycji a warto poszukiwać. W poniektórych sytuacjach apteki doliczają dość wysokie procenty na farmaceutyki. Nie warto również robić zakupów w dużych sieciówkach które przeznaczają wiele w promocję bo właśnie w takowych miejscach marża jest większa by pokryć koszty na zachętę. Na przykład zupełnie nie widziałem reklamy lokalnych aptek takowych jak http://www.zdrow-med.pl i w następstwie tego mniemam, że koszty funkcjonowania tej apteki są niższe niż jakiegoś sieciowego olbrzyma. Mniejsze koszty to prawdopodobieństwo zapewnienia mniejszych cen. Być może w następstwie tego korzystam przede wszystkim z takowych aptek poszukując tanich farmaceutyków.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *