Pożyczki dla studentów

Posted by on Lut 25, 2014 in Blog | 0 comments

Pożyczki dla studentów

Studenci to taka grupa społeczeństwa, która nie jest pozytywnie rozpatrywana ani przez banki, ani przez pracodawców. W pierwszym wypadku wynika to z braku jakiejkolwiek historii kredytowej, a co za tym idzie – braku potwierdzonych dowodów zaufania. Z drugiej strony – pracodawcy nie chcę zatrudniać studentów, ze względu na ich ograniczony czas i konieczność ustalenia elastycznego grafiku pracy. Tym samym – nie mogą oni zawrzeć takiej umowy, która pomogłaby im uzyskać kredyt w banku. Koło się zamyka.

Gdzie szukać pomocy?

Studia to taki okres w życiu każdego człowieka, kiedy wydatki niejednokrotnie przekraczają możliwości finansowe. Wielu studentów szuka rozwiązań w przypadku sytuacji losowych, kiedy pojawia się konieczność zakupu podręczników czy opłaty warunkowego egzaminu, a dochody, na przykład z pracy dorywczej, nie pozwoliły na zaoszczędzenie pieniędzy i możliwość ich przeznaczenia na ten cel. W takich sytuacjach najlepiej sprawdzą się pożyczki udzielane przez firmy pozabankowe, dla których fakt studiowania nie jest dyskwalifikujący. Jakie są największe zalety tych firm?

  1. oferują pożyczki osobom najczęściej od 18 roku życia, choć czasem 20 – 21 roku życia,
  2. nie wymagają zaświadczenia o stałym zatrudnieniu i źródłach dochodu,
  3. pożyczają, mimo braku historii kredytowej,
  4. są łatwe i szybkie – dostępne przez Internet.

 

Family at business advisor office

Czy to się opłaca?

Jeżeli student potrafi rozważnie podejść do kwestii własnych finansów i zaplanowania przyszłej spłaty pożyczki – taka forma wsparcia finansowego może okazać się bardzo pomocna. Najważniejsze jest solidne podejście do sprawy wyszukania odpowiedniej firmy, dokładne przeczytanie umowy, a także przestrzeganie terminów.

 

Salesman Showing Tablet Pc To Couple

Podsumowanie

Studia to taki etap w życiu, kiedy człowiek startuje w dorosłe życie z „czystą kartą” – nie posiada ani historii kredytowej, ani doświadczenia i czasu potrzebnego do podjęcia stałej pracy. Oczywiście wszystko przychodzi z czasem, a firmy pożyczkowe pomagają studentom  przetrwać ten okres nie tylko wzmożonej nauki, ale i intensywniejszych wydatków przeznaczanych na utrzymanie i zdobywanie wiedzy.

 

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *