Bożonarodzeniowe promocje – nie daj się wprowadzić w błąd!

Posted by on Lis 3, 2016 in Kredyt | Możliwość komentowania Bożonarodzeniowe promocje – nie daj się wprowadzić w błąd! została wyłączona

Bożonarodzeniowe promocje – nie daj się wprowadzić w błąd!

Co niemiara agencji bankowych już od krańca listopada rozpoczyna ogłaszać kredyty na święta. Piarowcy i fachowcy od PR-u, wyśmienicie wiedzą, że natychmiast po zaduszkach, Polacy zaczynają przewidywać świąteczne nabytki i wyśmienicie potrafią to zagospodarować.

O ile w listopadzie gros z nas, choć myśli już o bożonarodzeniowych potrawach i świątecznych podarkach, nie pobiera pod uwagę kredytów, mając nadzieję, że uda się ich ustrzec się, o tyle grudniowa żądza sprawunków sprawnie pozbawia nas złudzeń. Gdy półki sklepów wypełniają się przytulankami, konsolami, sprzętem AGD, a dzieci piszą długie listy do Świętego Mikołaja, coraz odważniej rewidujemy oferty agencji bankowych. Nie wskazane jest jednak poddawać się owej gorączce przedświątecznej i z bezduszną głową dumać o kredytach gotówkowych. Zwłaszcza powinno się koniecznie przeanalizować wiarygodność oferty. Nadzwyczaj systematycznie coś, co mieni się „pożyczką na święta” wcale nie stanowią rewelacyjnej oferty. Jest to nierzadko pospolita propozycja wiadomego banku, ale wręcz ze zmienioną i świąteczną nazwą. Pojawiają się także oferty pionierskie, ale zupełnie nieopłacalne względem pospolitych kredytów konsumenckich oferowanych przez powszednie.
umowa w domu
Agencje bankowe chcą nam więc w ramach świątecznych promocji zbyć produkt faktycznie droższy. Nim więc damy się wpuścić w maliny na Świętego Mikołaja i chwytliwe słowa reklamowe, w zasadzie przekalkulujmy ile i kiedy będziemy musieli zwrócić. Nie stopujmy się w pierwszym odkrytym banku, jakiego propozycje nas z większym natężeniem przyciągnęły. Chodzi wszak o gotówkę i nasz sielankowy sen, więc wskazane jest poświęcić nieco czasu i siły, by odszukać rzetelny bank i fascynującą propozycję. Jeśli rozpatrujemy instytucje pieniężne, również musimy zachować baczność. Zwłaszcza wskazane jest wyłonić jednostkę, jaka jest wiarygodna, ma pozycję na rynku i przejrzyste reguły przydzielania takich pożyczek. W przypadku drobnych, nieznanych firm ryzykujemy nieco z większym natężeniem, bo przy kłopotach ze spłatą, mogą zacząć się kłopoty i duże odsetki. Oczywiście nawet w gigantycznych organizacjach i bankach, brak spłaty to poważny kłopot, ale często doradcy fiskalni oferują konsolidację kredytów czy inny mechanizm spłat. Nim otrzymamy dług, nawet jeżeli jesteśmy pewni, że będziemy go oddawać proporcjonalnie i we właściwym czasie, zapytajmy, jakie kary zagrażają za brak spłat. Jakie odsetki są dodawane? Jakie są implikacje? To kwestia jasna czarny scenariusz, ale powinno się być wyedukowanym, co nam grozi za niewywiązanie się z umowy. Nim więc rozpoczniemy beztrosko pozyskiwać upominki za pożyczone pieniądze, upewnijmy się, że kredyt wzięliśmy na możliwie najlepszych regułach, a od stycznia uda nam się znów pieniężnie powstać na nogi.