Bank a firma pożyczkowa

Posted by on Mar 18, 2014 in Blog | 0 comments

Bank a firma pożyczkowa

Różnorodność klientów pod względem wieku, zatrudnienia, wysokości dochodu czy historii kredytowej sprawia, że na rynku usług finansowych dostępne są liczne oferty, skierowane do konsumentów o konkretnych cechach w wyżej wspomnianych aspektach.

Kredyt w banku

Bank to najbardziej wiarygodna i bezpieczna instytucja, oferująca możliwość zaciągnięcia kredytu lub pożyczki. Na zaufanie klientów pracuje latami, a w swojej ofercie zawiera kredyty na wysokie kwoty czy pożyczki z niskim oprocentowaniem. Jako jednostka rzetelna i pewna – tego samego oczekuje od swoich klientów, dlatego też nie każdy ma możliwość otrzymania tam wsparcia finansowego. Banki bardzo uważnie weryfikują konsumentów, sprawdzając ich zdolność kredytową, zatrudnienie, wysokość zarobków czy historię spłat. W dzisiejszych czasach, kiedy dużo osób boryka się ze słabą sytuacją materialną czy niestabilnym zatrudnieniem – wymagania banków stają się zbyt rygorystyczne i niedostępne. Niemniej, osoby spełniające ultimata tych instytucji, poszukując rozwiązań pożyczkowych, powinny skorzystać właśnie z ich ofert – ze względu na niskie dodatkowe koszty czy brak ukrytych opłat.

 

Financial stress

Pożyczka poza bankiem

Dla tych, którzy nie mogą pochwalić się stabilną sytuacją materialną, a potrzeba uzyskania pożyczki jest ogromna – rynek obfituje w firmy pozabankowe, które udzielają chwilówek bez zbędnych formalności i szybko – nawet w 15 minut. Za taką wygodę trzeba jednak zapłacić – i to w bardzo dosłowny sposób – ponieważ przyjdzie nam opłacić liczne i wysokie koszty dodatkowe, których w tradycyjnym banku nie spotkamy. Innym minusem są stosunkowo niskie kwoty, zwłaszcza podczas starania się o pożyczkę w danej firmie po raz pierwszy. Niemniej, parabanki to idealne rozwiązanie dla osób o złej czy też żadnej historii kredytowej, niestałym dochodzie czy braku pracy. Jedynym warunkiem jest świadomość ogromnych kosztów, które przyjdzie zapłacić w przypadku braku spłaty zadłużenia w określonym terminie.

 

Successful Business Team

Podsumowanie

Banki i firmy pożyczkowe to tak naprawdę niekonkurujące ze sobą jednostki finansowe. Każdy rodzaj tych instytucji jest skierowany do zupełnie innych osób, ale i każdy posiada swoje zalety i wady. Banki, oferujące kredyty w bardzo wysokich kwotach i charakteryzujące się najlepszą stabilnością, niestety nie są możliwe dla każdego, a proces składania wniosku jest czasochłonny, wymagający wielu weryfikacji. Firmy pożyczkowe to instytucje, które są w stanie zaoferować dodatkowy zastrzyk gotówki praktycznie każdemu pełnoletniemu obywatelowi Polski, ale w zamian za to – pobierają bardzo wysokie opłaty i prowizje. Decydując się na zaciągnięcie jakiegokolwiek zobowiązania, trzeba bardzo uważnie zapoznać się z ofertami wszelkich instytucji, tak aby zaciągnięte wsparcie finansowe faktycznie okazało się pomocne, a nie doprowadziło nas do kolejnych problemów wynikających ze spłaty zadłużenia.

 

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *